Dodatkowe informacje

  • Item Shortcode:

    DIFA Party po raz drugi

DIFA Party po raz drugi!

wtorek, 02 październik 2018 | Napisane przez  dIFA |

Już 17 listopada w wyjątkowych wnętrzach Auli Artis czeka nas wyjątkowy wieczór. Swoją premierową płytę zaprezentuje jeden z najciekawszych polskich zespołów prog-rockowych, Lebowski, a zdjęcia z debiutanckiego albumu pokaże utalentowany fotograf Wiktor Franko. Wydarzenie symbolicznie inauguruje działalność naszej fundacji na szerszą skalę.

Muzycznie

Galactica – tak zatytułowany jest trzeci krążek szczecińskiej formacji, który będziemy mogli usłyszeć na żywo. Po świetnie przyjętych wydawnictwach Cinematic oraz koncertowym Lebowski Plays Lebowski, które dotarły nawet do Ameryki Południowej czy Kanady, zespół zaszył się w studiu nagraniowym, by w spokoju pracować nad nowymi kompozycjami. Podobnie jak wcześniej, efekt ich prac sytuuje się gdzieś pomiędzy klasycznym rockiem progresywnym, rozbudowaną elektroniką a muzyką elektroniczną. Aby album brzmiał jeszcze bardziej eklektycznie, kwartet zaprosił do współpracy utalentowanych gości, w tym legendę światowego jazzu – trębacza Markusa Stockhausena. To właśnie z niemieckim instrumentalistą panowie nagrali promujący wydawnictwo singiel „Goodbye My Joy”. Utwór przez siedemnaście tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu Trzeciego.

Fotograficznie

Mimo tego, że za obiektywem pracuje profesjonalnie już kilkanaście lat, dopiero teraz Wiktor Franko wydaje swój debiutancki, drukowany album. Może to i dobrze – „VOL.1” ukazuje, jak dojrzałym i wszechstronnym fotografikiem jest pochodzący z Kielc artysta. Ma na koncie publikacje w angielskich, francuskich, amerykańskich czy chińskich wydawnictwach. Jego zdjęcia znalazły się na okładkach płyt polskich wykonawców takich jak Dikanda, TAU czy… Lebowski, portretował Darię Zawiałow oraz Anitę Lipnicką, ale równie dobrze sprawdza się w komercyjnych projektach. Wydana w eleganckiej formie książka dokumentuje dotychczasowe prace Wiktora, będąc swoistą podróżą uzupełnioną o muzyczne i literackie inspiracje. 17 listopada będzie można kupić jej egzemplarz z podpisem, ale także zobaczyć fotografie wydrukowane na większym formacie. 

Zapraszamy!

© 2022 Fundacja Wspierania Kultury DIFA - KRS 0000680309